4555
България
Областният управител на София прие владението на банята в Горна баняОбластният управител на София Стефан Арсов прие владението на банята в Горна баня, съобщиха от пресцентъра на областната управа.В началото на май кметът на София Васил Терзиев пое ангажимент процесът по връщане на сградата на банята в Горна баня да започне незабавно.
Автор: БТА / Редактор: Диляна Асенова
| 25 Септември 2025, 13:29 ч.
Областният управител на София Стефан Арсов прие владението на банята в Горна баня, съобщиха от пресцентъра на областната управа. В началото на май кметът на София Васил Терзиев пое ангажимент процесът по връщане на сградата на банята в Горна баня да започне незабавно. Въпреки заявените намерения, реалните действия бяха предприети едва преди две седмици – пет месеца след първоначалното обещание, се посочва в съобщението. Арсов подчертава, че за него е приоритет сградата - ценен паметник на културата и символ за местната общност - да бъде върната за управление на Столична община в рамките на минимално необходимия срок. „Хората очакват конкретни резултати. Моята отговорност е административните действия да бъдат завършени прозрачно и без отлагане”, заяви Арсов, цитиран в съобщението. В средата на май от Столичния общински съвет предложиха Столичната община да придобие безвъзмездното право на управление и на собственост за задоволяване на обществени потребности от местно значение, включващи адаптация и реставрация на минералната баня „Горна баня“ като хидротермален център.
Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-важните новини и събития от рубриката във входящата си поща.
Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
|
|
Получавайте най-важните новини и събития от Вашият град.
От понеделник до петък от нашия редактор Стела Филипова
|
|
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
|
Пешеходка пострада при пътен инцидент снощи в Казанлък
|
|
|
Пожар унищожи кабините на комбайн и два товарни автомобила край свиленградското село Райкова могила
|
|
|
Жена на 42 г. е задържана за шофиране с 1,75 промила алкохол край Арчар
|
|
|
Младежкият център в Монтана организира любителски турнир по тенис
|
|
|
Съдът отмени част от решението на Общинския съвет в Димитровград за такса битови отпадъци за 2026 г.
|
|
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
|
Време за четене - месец Юни
Препоръчани заглавия |
ОЩЕ ОТ НОВИНИТЕ ДНЕС
|
Общинският съвет в Оряхово ще обсъди кандидатстване по трансграничен проект за развитие на зоната Карна – Оряхово
|
|
|
Общинският съвет в Свиленград одобри започването на процедури по избор на изпълнител на обществения транспорт
|
|
|
Пешеходка пострада при пътен инцидент снощи в Казанлък
|
|
|
Ако в бюджета се предложи държавните служители да плащат сами осигуровките си, ще имаме реакция
|
|
|
Печалба от близо шест хиляди лева отчете за миналата година МБАЛ „Св. Иван Рилски“ в Козлодуй пред Общинския съвет
|
|
Радиопрограми



Тикер
4555
ЗАПАЗИ
Пешеходка на 18 години пострада при пътен инцидент снощи на кръстовището на ул.“Кап. Петко Войвода“ и бул. „Княз Ал. Батенберг“ в Казанлък. Това съобщиха от ...